package com.company;

import java.util.Scanner;

public class Main {

public static void main(String[] args) {
	// write your code here
        System.out.println("enter your number: ");
        int inputNumber = 0, saveNumber = 0 ;
        for (int i = 1; i <= 10; ++i) {
            Scanner input = new Scanner(System.in);
            inputNumber = input.nextInt();
            saveNumber = saveNumber + inputNumber ;
        }
        saveNumber = saveNumber / 10;
        System.out.println("output=>"+ saveNumber);
    }
}

سلام امروز موفق شدم بعد از نصب جاوا در سیستمم اولین برنامه ی خودمو با زبان جاوا بنویسم، برنامه میانگین ده عدد هست که این ده عدد رو از کاربر داریافت و باهم جمع و تقسیم بر ده میکنه و در خروجی نمایش میده.

قبل از شروع به برنامه نویسی زبان جاوا باید: 

مرحله اول: از سایت سافت 98،  Java SE Development Kit دانلود و نصب بکنید

مرحله دوم (اختیاری) : از سایت سافت 98،  IntelliJ IDEA 2019.2.3 x64 دانلود و نصب بکنید یک ویرایشگر رایگان مانند visual stduio می باشد که میتونین برنامه های جاوا رو داخل این ویرایشگر بنویسید. در ضمن میتونید از ویرایشگر notepad هم استفاده بکنید.

مرحله سوم الگوریتم: قبل از نوشتن برنامه باید الگوریتم برنامه رو بلد باشید مثلا من الگوریتم میانگین 10 عدد رو توی ذهنم آوردم که باید ده تا عدد رو از کاربر دریافت  و باهم جمع و تقسیم بر ده بکنم و در صفحه مانیتور (خروجی) نمایش بدم. من قبلا میانگین رو با زبان های برنامه نویسی مثل c++ و c# نوشته بودم و برای اولین بار که میخواستم بنویسم الگوریتم رو روی کاغذ پیاده سازی کردم و بعد برنامشو نوشتم. 

خب ان شاا. برنامه های بیشتری رو براتون میزارم سوالی داشتید توی قسمت نظرات بپرسید.

برنامه و الگوریتم محاسبه حجم کره با جاوا

برنامه و الگوریتم محاسبه مساحت و محیط دایره با جاوا

برنامه میانگین 10 عدد با جاوا

your ,main ,{ ,int ,public ,i ,enter your ,your number ,number int ,println enter ,out println

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ تخصصی آی جی تاپ نکس وان موزیک عقلانیت، اسمی با معنای فراموش شده دانلود فایل های آموزشی mahdi_yazdanpanah خانه بهداشت شهدای باغ آسیا برسی تمامی موارد لازم برای داشتن یک فضای باز عالی رادیواینترنتی سبحان bahar گروه پتینه افشار